05/04/10

Move does - what Nintendon't

OutRun, After Burner, Virtua Racing, Virtua Fighter, Ferrari 355, Space Harrier, Shenmue. Spoločnou premennou je meno Yu Suzuki. SEGA ho rituálne odstrelila po komerčnom fiasku poslednej menovej a veľmi drahej hry. Shenmue. Nasledoval tak osud Kena "599 USD" Kuturagiho za PS3 a Gunpei Yokoia po výbuchu handhelda Virtual Boy. Gunpei je už mimochodom nebožtík. Zabil sa neštastným spôsobom pri "druhej" havárke. Tú prvú zavinenú vlastnou chybou prežil, aby ho v ďalšej minúte prevalcovalo iné auto, keď očumoval škody na tom svojom. Inak ex-nintendo boh, tvorca samotného Game Boya a producent Metroid série. Naspäť ku Suzuki motorke. Podľa posledného infa by mal stále veliť sub divízii AM2 s názvom AM+ a venuje sa hlavne umierajúcemu trhu japonských arcade automatov. Napríklad postarší LINDBERGH HARDWARE a SEGA Race TV. Hárdverovo čistokrvný PC bastard.

Toľko malý, ale potrebný úvod. Suzuki má totiž na E3ke 2010 predstaviť ich novú PS3 only hru. Nie Shenmue III to nebude. Ten už SEGA dokonale, nenápadne a komerčne veľmi úspešne nahradila sériou YAKUZA. V japonsku je to hit porovnateľný s GTA sériou. Čím sa len dokázalo, že Yu predbehol svoju dobu o hodný kus, a dnes by ho už s hlasným, opitým hulákaním nosili na ramenách.vľavo yakuza, vpravo shenmue

Tou údajnou PS3 gamesou má byť inovátorsky pojatá bojovka, ktorá má interaktívnejším spôsobom zapojiť hráča do akcie. Čo pochopiteľne znamená natívnu podporu pre SONY motion ovládanie. MOVE. A čviriká sa, že pôjde o pred rokmi /jar 2006/ zrušený projekt Psy-Phi, ktorý už krátko v istej beta test podobe bežal práve na Linderberghovi. Stále platí okrídlené: jedno krátke video je vždy viac ako megabajt textu, takže základnú predstavu už iste máte. Žiadne joysticky a butónky, nepriateľa vidíte v diaľke. Dotykové ovládanie však zrejme bude nahradené dvojicou MOVE lampiónov a kreslením komb. A možno dôjde aj drsnejšie dorážky zblízka. Alebo nás Yu prekvapí niečím úplne iným.

No comments:

Post a Comment

**** pre vloženie hypertextového odkazu do komentára použi CSS kód: hyperlink ****