22/05/10

Killzone 3

Divá voda pretrhla všetky stavidlá a Killzone 3 hype train sa opäť rozbieha. Toho času však s jednou malou drobnosťou, teda dvoma. KZ3 bude celkom zjavne viac trójskym koňom pre tzv. 3D zobrazovanie a nové motion MOVE ovládanie, ako iba nejakým bežným pokračovaním série. Už sa opakujem, ale SONY zjavne verí, že na 3D vlne niečo zarobí a potrebuje kvalitný herný softvér. MOVE reklamu "nepotrebuje". Ide nepochybne o budúce najkvalitnejšie pohybové ovládanie na trhu, prekonávajúce možnosťami, presnosťou, rýchlosťou-latencia celú MS a Nintendo konkurenciu.Killzone 3. Známe informácie, fámy, a sny. Zhruba na začiatku roku 2010 sa po internete motalo toto: "Mal som možnosť si zahrať KZ3 počas pobytu v Amsterdame a hra vyzerala úžasne. Výrazne vylepšená grafika. Pravdepodobne viac nelineárny design, a väčší priestor, asi ako v pripravovanej Battlefield BC 2ke. Prvých 30 minút ma najviac ohúril sneh a s ním spojené efekty, ako sú topiace sa vločky na vašej rozpálenej zbrani. Hra vyzerá v 3D absolútne famózne. Sneh, dážď, explózie sú dych vyrážajúcim divadlom, ktoré zahanbí aj film Avatar. Podľa GG sa k hre budu 3D okuliare pribaľovať, a vraj sa počíta, ako so štandardným, tak aj s MOVE ovládaním."

Mark Cerny, patologicky známa persona v istých kruhoch, sa pochválil, že ultra hardcore kóderska PS3 špička známa pod menom ICE TEAM /okrem iných aj kopa Naughty Dog programátorov - Uncharted 2/ úzko spolupracuje s GG nad implementáciou najnovších trikov do KZ3 enginu. Časticové efekty, SSAO, DOF a možno aj famózne kvalitný MLAA antialiasing použitý v God of War 3, alebo LBP 2

Je známe, že PS3 nevlastním a KZ2 som nehral. Killzone 1 však ojedinele excelentne zachytil ten správny feeling boja, manipulácie so zbraňou a samotnú akciu. Nepodarilo sa to tej príšernej sračke HL2, FC2 alebo HALO. Nie nadarmo sa hovorí, že vniknúť hybrid BLACK technológie a Killzone vedenia boja /absolútne chytľavé prestrelky/ vznikne dokonalá FPS vzhľadom na designerské možnosti dnešných amatérov, ktorá úplne vymaže PC z mapy sveta. Herné PC sa totiž stále považuje za jediné oprávnené tento žáner hostiť. Lož a prekonaný blábol.

Herný časák Gamepro prináša okrem skenov aj tieto odrobinky informácii. Viď nižšie. Do tretieho diela bežní hráči chcú MP s lepším využitím priestoru, balancom a viac vehiklami, kariérnym postupom, dlhšiu a variabilnejšiu kooperatívnu kampaň, viac personality a lepší scénár, nech nám na paňákoch záleží, lepšie ono a tamto .. od bossákov po WoW monenty. Všetci vieme, čo chceme, len viazne dodávka.
  • helghasti sú vlastenci a bijú sa za spravodlivú veci a vykopú tu pozemskú pakáž naspäť odkiaľ prišla, teda možno. Oveľa lepšie prekreslenie ich kultúry a jazyka. Hra vo vás bude chcieť vzbudiť dojem opustenosti, izolácie, plač za domov, obklopený morom diablov s krvavými očami, čo na vás poľujú ala film Nehanební bastardi.
  • rôznorodejšia prostredia ako v dvojke, arktické levely, viac vodných hladín, rozhodne väčší netuneloidný priestor, jetpack - veľmi agilný a silne ozbrojený, skôr double-jump pohyb, ako poletovanie vo výšinách. Jetpack sa po zásahu rozpadá spolu s vami na more pidi sračičiek, ako nahnilé rajča plné konfiet. Prdel plná ohňa a skákanie z ľadovca na ľadovec - enviromentálne prekážky. Objavil sa už na PSP - Killzone: Liberation /sledujte intro od 55s/. Pribudne naturalisticky spracovaný hand-to-hand boj s brutálnymi dorážačkami. Raketomet WASP - masívny zhluk mini rakiet, ktorá z vás urobia reklamu na ementál.
  • 3D režim je zničujúco úžasný, SONY 3D telka sa odporúča ako vianočný darček.
  • ani slovo o splitscreene /podľa mňa totálne nepravdepodobné/, alebo o kooperatívnej akcii, na E3ke nás však utopia v bombastických videách.

No comments:

Post a Comment

**** pre vloženie hypertextového odkazu do komentára použi CSS kód: hyperlink ****